2 Mart 2014 Pazar

Microsoft YouTube'a rakip mi oluyor?

Dailymotion, orange, fransa, microsoft, youtubeFransızların gururu, YouTube'un en büyük rakibi Dailymotion'da bir şeyler mi oluyor!

 

Fransız Orange firmasının bir girişimi olan video paylaşım sitesi Dailymotion'ın Microsoft'a satılabileceği ortaya çıktı.
Geçen yıl Yahoo'nun satın almak için 300 milyon dolar teklif ettiği Dailymotion, Orange tarafından Yahoo'ya satılmak üzereydi. Ancak Dailymotion'da küçük bir hissesi olan Fransız devleti bu satışı onaylamayarak bir anlamda Yahoo'ya vize vermedi.
Şimdi ise, Google'ın Youtube'u ile rekabet etmek isteyen Microsoft'un gözünü dev siteye diktiği konuşuluyor. Ne kadarlık teklif yaptığı bilinmiyor ancak hem Fransa'nın hem de Orange'ın satışa sıcak baktığı biliniyor. Microsoft'un Dailymotion'a ortak olmasının video servisinin hızlı büyümesi için önemli olduğunu düşünen ortakları bu sayede Dailymotion'ı dünyada daha fazla etkisi olan bir video paylaşım sitesi olarak görmek istiyorlar. Satışın gerçekleşmesi halinde Orange'ın hala büyük hissedar olarak kalacağı, Microsoft'un ise siteye teknoloji ve pazarlama açısından fayda sağlayacak bir konumda bulunacağı söyleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder